MusicPage

Webmaster:
Pepe (mail)Extract © 2004


Český rock

 
titul

Složení kapely & support


Extract 2008 - zleva Zdeněk Pavlíček, Petr Žižka, Rosťa Urban a Daxi


 • Petr Žižka (foto)
  - klávesy - sólový zpěv - skladatel - textař - kapelník
 • Rosťa Urban (foto)
  - bicí - zpěv - čerstvý skladatel a textař
 • Zdeněk Pavlíček (foto)
  - kytara
 • Daxi (foto)
  - baskytara - zpěv

 • Dalibor Houska (foto)
  - manažer, občasný textař
 • Jirka Bourek (foto)
  - přísný a přesný mistr zvuku s absolutním sluchem
  - velký obdivovatel voňavého nápoje s plachetnicí ve znaku
 • Tomáš Bourek (foto)
  - světla
 • Alenka - fotografka (foto)

Extract 2008 - zleva Zdeněk Pavlíček, Rosťa Urban, Petr Žižka a Daxi


Současnost kapely

    V současné době v kapele převažuje autorská tvorba hudby i textů zhruba z 90%, téměř výhradním autorem skladeb je současný kapelník, klávesista a zpěvák Petr Žižka. Zbytek tvoří několik starších skladeb zakladatele a lídra kapely z 90. let Míly Kuttelwaschera a pár převzatých písniček (u zahraničních většinou s vlastním českým textem). V poslední době se autorsky zapojil i bubeník Rosťa Urban.

    Hlavní pilíře pro vystoupení tvoří taneční zábavy po jižních Čechách a Vysočině, v létě nás můžete vidět a slyšet i na mnohých hudebních festivalech. Mimo vlastního hraní je kapela s oblibou zvána coby "předskokan" mediálně známým kapelám jako např. Chinaski, Olympic, Tichá dohoda, Turbo, Katapult, aj. po celém jihočeském kraji.

    Kapela má svůj nezaměnitelný zvuk a image. Vydala 5 CD (Já jsem včera seděla na myslivečkovi, Letní měsíce, Souznění, No comment a Zábavy), 2 kompilace (Prezentace a Balady) a natočila i několik písní pro vysílání v rozhlase.

    V roce 2007 kapela lehce omladila díky novým členům na pozici obou kytaristů a po kratší přestávce v koncertní činnosti opět vyrazila za svými fanoušky. Po několika letech zase v čistě pánské sestavě!


    Toto složení kapely Extract ukončilo koncem r. 2009 činnost a dále hrají již pouze členové kapely z počátku 90. let kolem Míly Kuttelwaschera, kteří v současné době vystupují pod názvem "starý" Extract. Jejich webové stránky najdete na www.stary-extract.wz.cz. Blíže v historii kapely.